Turistický oddíl Kletr Liberec

K navigaci

Jak to u nás chodí

Družiny, vedení a tak

T. O. Kletr Členové družin se scházejí v čase schůzky a spolu překonávají nejen záludnosti tábornické praxe. Družina drží pohromadě i na oddílových akcích, sbírá body (za nástupy, nástěnky, družinové věci). Mezi družinami se pořádají i nejrůznější souboje (např. tradiční vybíjená). Každá družina má svého vedoucího (rádce) a jeho zástupce (podrádce).

Akce, výpravy

Schůzky

Úterý
16:00 - 18:00 Ledňáčci (malí)
Vede Lada
Středa
17:00 - 19:00 Vlci (velcí)
Vede Magi

V družinách se scházíme pravidelně jeden určitý den v týdnu. Těmto setkáním říkáme schůzky. Schůzuje se v naší klubovně v Myslivecké ulici. Hrajeme hlavně hry, ale učíme se také topografii, uzle i zdravovědu.

Jednou za měsíc chodíme na družinovku. Takový „sobotní celodenní výlet“ do přírody, opět po družinách. Učíme se poznávat stromy a rostliny, stopy zvířat, orientovat se v mapě i v terénu a v neposlední řadě opět hrajeme hry. Na jeden víkend v měsíci se celý oddíl zabalí a vyrazí na oddílovku (celooddílovou výpravu, která trvá od pátku do neděle). Jezdíme na chaty i na puťáky. Jeden víkend v měsíci nám potom naše vedení nechá volno.

Učíme se táhnout za jeden provaz Jednou z nejočekávanějších oddílových výprav je Vánoční. Jelikož se koná v době mezi Vánocemi a Silvestrem (26. – 30.12), slavíme i my. Baštíme cukroví a první večer nás taky navštíví Ježíšek a přinese dárečky. Hlavní náplní je ale běžkování a hraní celovýpravové hry, jejíž témata jsou různá - od Zdolávání vrcholu K2 až po Čarodějnice a černokněžníky.

Další prima oddílovka je Jarní. Koná se pravidelně o jarních prázdninách. Většinou se jezdí na Jabloneckou chatu do Bedřichova

Oddílový vedoucí Ferdyš u vaření Poslední výpravou, která má „pevný“ datum je Velikonoční. Běžky odložíme a místo nich ze sklepů a garáží vytáhneme kola. Naše bicykly v poslední době nejčastěji vozí po Podještědí.

Školní rok nám pravidelně ukončuje tábor, který se koná první tři týdny v červenci. Naším cílem, který navštěvujeme už 14 let, je Lobendava ve Šluknovském výběžku, nejsevernější místo České republiky. Celotáborová hra je samozřejmostí, ale tábor neznamená jenom hru. Nejprve si celý půlkruh železných i dřevěných stanů musíme postavit, sestavit kamna, opravit jídelnu, kuchyň, zásobák, umývárky, štábák, zvednout tyče na tee-pee, všechno to zaplachtovat, vykopat díru na stožár, ohniště, stlouct brány a latríny, na jídelnu pověsit ceduli „Saloon u Číňana“, připevnit Černou skříňku a teprve potom stojí tábor v celé své kráse. Nyní si můžeme užívat většinou nádherného letního počasí, a her, které pro nás připraví rádci, a nemusíme myslet skoro na nic, protože nás čekají 3 super týdny plné veselé nálady strávené s kamarády.

Z fotogalerie

Tábor 2016
Tábor 2016
(128 fotek)

Facebook

Hlavní menu

Náhodný citát

Ale stan, pánové, to je budoucnost!
T. O. Kletr © 2002 - 2021. Kopírování textů, fotografií a ostatních částí webu pouze se souhlasem autorů.